34 324 16 14
sekretariat@sienkiewicz.czest.pl
Al. NMP 56, 42-217 Częstochowa

    Zachęcamy do korzystania z danych klimatycznych mierzonych przez autonomiczną stację pogody zbudowaną w naszym liceum. Pod linkiem umieszczonym po prawej stronie można zapoznać się z budową oraz danymi gromadzonymi w ramach globalnego eksperymentu prowadzonego przez fundację Raspberry Pi.

    Stacja pogody zastąpiła poprzednie prostsze rozwiązanie zbudowane samodzielnie przez naszych uczniów. Obecna wersja docelowo będzie działać w sieci 1000 podobnych stacji rozsianych po całym świecie. Obecnie fundacja wciąż zajęta jest dystrybucją zestawów. Aktualnie zaledwie niewielki procent spośród wszystkich stacji działa i publicznie udostępnia dane. Ponieważ nie jest jeszcze dostępna platforma umożliwiająca agregowanie danych z innych stacji udostępniamy nasze pomiary wszystkim zainteresowanym.

     W przypadku sugestii dot. projektu prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Srebrna szkoła

Kontakt

Adres:
Al. Najświętszej Maryi
Panny 56
42-217 Częstochowa

tel: 34 324 16 14;
fax: 34 324 55 48
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dziennik Elektroniczny

Stacja pogody

Raspberry Pi
Weather Station

e-Learning

SieniuTV

Logo SieniuTV

Zmiany w edukacji

Jakość powietrza

IVLOAirQuality III Aleja NMP #Częstochowa średnie dobowe stężenia pyłów: #PM2.5: 145.98µg 584.0% #PM10: 88.95µg 178.0% https://t.co/zluupMICZA
IVLOAirQuality III Aleja NMP #Częstochowa średnie (3h) stężenia pyłów: #PM2.5: 189.76µg 759.0% #PM10: 18.41µg 37.0% https://t.co/zluupMICZA