34 324 16 14
sekretariat@sienkiewicz.czest.pl
Al. NMP 56, 42-217 Częstochowa

    17 listopada 2016 roku w naszym liceum odbyło się spotkanie z Panią dr Elżbietą Wróbel- historykiem literatury i pracownikiem wydz. filologiczno- historycznego AJD.
   Dr E. Wróbel w sposób niezwykle ciekawy, prawdziwy i prosty przybliżyła  klasom humanistycznym postać poety- emigranta-Jana Lechonia.Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się,że ten znany skamandryta był genialnym dzieckiem, piszącym wiersze od ósmego roku życia. Później Lechonia nazywano " poetą Warszawy", uchodził za świetnego satyryka z ciętą ripostą.
Z kolei podczas emigracji dał się poznać jako poeta smutku i cierpienia, którego życie emigracyjne przytłaczało.
   Dr E. Wróbel podczas spotkania przywołała postać absolwenta IV Liceum Ogólnokształcącego, prywatnie przyjaciela Jana Lechonia-Stefana Korbońskiego, który w okresie nauki szkolnej (1919r.) walczył m. in. w obronie Lwowa.
   Ponad godzinnego wykładu młodzież wysłuchała z wielkim zaciekawieniem. Warto nadmienić,że społeczność naszego liceum, będzie w najbliższym czasie brała udział w podobnych spotkaniach, organizowanych przez pracowników Biblioteki im. W. Biegańskieo oraz Akademii im. Jana Długosza

Srebrna szkoła

Kontakt

Adres:
Al. Najświętszej Maryi
Panny 56
42-217 Częstochowa

tel: 34 324 16 14;
fax: 34 324 55 48
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dziennik Elektroniczny

Stacja pogody

Raspberry Pi
Weather Station

e-Learning

SieniuTV

Logo SieniuTV

Zmiany w edukacji

Jakość powietrza

IVLOAirQuality III Aleja NMP #Częstochowa średnie dobowe stężenia pyłów: #PM2.5: 145.98µg 584.0% #PM10: 88.95µg 178.0% https://t.co/zluupMICZA
IVLOAirQuality III Aleja NMP #Częstochowa średnie (3h) stężenia pyłów: #PM2.5: 189.76µg 759.0% #PM10: 18.41µg 37.0% https://t.co/zluupMICZA