34 324 16 14
sekretariat@sienkiewicz.czest.pl
Al. NMP 56, 42-217 Częstochowa

    Internet Of Things to przyszłość współczesnej informatyki. Czasy kiedy informatyk posługiwał się wyłącznie klawiaturą i monitorem szybko odchodzą do przeszłości. Dziś mikrokontrolery sterują praktycznie każdym urządzeniem działającym w domu. IOT zaczyna wkraczać również do szkół czego efektrem jest m.in. konkurs dla uczniów o nazwie: Akademia Kodowania zorganizowany przez Intel Technology Poland. Celem konkursu jest popularyzowanie wykorzystania technologii przez uczniów poprzez realizację własnego projektu z dziedziny IOT.

   Konkurs podzielony jest na dwa etapy. Pierwszy, który dobiegł końca polega na przygotowania funkcjonalnego schematu działania urządzenia, które rozwiąże jeden z problemów, z którym borykamy się w życiu szkolnym lub poza nią. W tym etapie drużyna złożona z naszych uczniów złożyła własny projekt, który zyskał uznanie organizatorów i został zakwalifikowany do drugiego etapu czyli przygotowania prototypu.

    Nasza drużyna składa się z 6 uczniów z klas pierwszych i drugich: Bartosz Nocuń - 1g, Piotr Ucieklak - 1g, Jan Wielgus - 1g, Miłosz Galas - 2c, Jan Konopka - 2c, Bartłomiej Meller - 2c.

    Realizacja drugiego etapu polega na użyciu dostarczonego modułu Intel Edison wraz z Grove Starter Kit w celu zbudowania realnie działającego urządzenia.

    Nie jest to pierwszy kontakt z urządzeniami IOT na zajęciach w naszej szkole ponieważ uczniowie klas z rozszerzoną informatyką na lekcjach i poza nimi pracują z zestawami Arduino oraz robotami zumo. W liceum udało się zrealizować kilka projektów z tej dziedziny czego przykładem może być funkcjonująca stacja pogody.

Srebrna szkoła

Kontakt

Adres:
Al. Najświętszej Maryi
Panny 56
42-217 Częstochowa

tel: 34 324 16 14;
fax: 34 324 55 48
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dziennik Elektroniczny

Stacja pogody

Raspberry Pi
Weather Station

e-Learning

SieniuTV

Logo SieniuTV

Zmiany w edukacji

Jakość powietrza

IVLOAirQuality III Aleja NMP #Częstochowa średnie dobowe stężenia pyłów: #PM2.5: 145.98µg 584.0% #PM10: 88.95µg 178.0% https://t.co/zluupMICZA
IVLOAirQuality III Aleja NMP #Częstochowa średnie (3h) stężenia pyłów: #PM2.5: 189.76µg 759.0% #PM10: 18.41µg 37.0% https://t.co/zluupMICZA