34 324 16 14
sekretariat@sienkiewicz.czest.pl
Al. NMP 56, 42-217 Częstochowa

     Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w V edycji ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Preteksty, czyli ogólnopolskiej zabawy matematycznej z elementami rywalizacji.

    Autorem tekstów i zadań jest uczestnik Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych oraz Maratonów Matematycznych, członek Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki i Stowarzyszenia na rzecz Edukacji Matematycznej, oraz autor podręczników matematycznych.

    Konkurs uczy dostrzegania matematyki również poza lekcjami oraz kształci nieszablonowe myślenie matematyczne, czyli to, z czym uczniowie miewają największe trudności. Zadania są łatwe, trudne i bardzo trudne. Specjalny system punktów startowych „wsparcie na starcie” zachęca do udziału również uczniów ze słabszymi ocenami szkolnymi z matematyki. Każdy uczestnik otrzymuje „zabawkę” edukacyjną, która w rzeczywistości jest pomocą dydaktyczną do kształcenia inteligencji matematyczno-logicznej i wizualno-przestrzennej. Konkurs ma 13 kategorii wiekowych, dla każdego poziomu edukacyjnego. Niepełnoletnich  uczestników zgłaszają ich rodzice, poprzez stronę internetową. Zadania I etapu rozwiązywane są indywidualnie w domu, a odpowiedzi przekazywane są elektronicznie.

    Na stronie internetowej www.MatPret.pl znajduje się łączę do internetowego serwisu Konkursu. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami. Widnieją tam jeszcze zadania z poprzedniej edycji Konkursu, które mogą posłużyć do treningu przed edycją bieżącą.

Srebrna szkoła

Kontakt

Adres:
Al. Najświętszej Maryi
Panny 56
42-217 Częstochowa

tel: 34 324 16 14;
fax: 34 324 55 48
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dziennik Elektroniczny

Stacja pogody

Raspberry Pi
Weather Station

e-Learning

SieniuTV

Logo SieniuTV

Zmiany w edukacji

Jakość powietrza

IVLOAirQuality III Aleja NMP #Częstochowa średnie dobowe stężenia pyłów: #PM2.5: 145.98µg 584.0% #PM10: 88.95µg 178.0% https://t.co/zluupMICZA
IVLOAirQuality III Aleja NMP #Częstochowa średnie (3h) stężenia pyłów: #PM2.5: 189.76µg 759.0% #PM10: 18.41µg 37.0% https://t.co/zluupMICZA