34 324 16 14
sekretariat@sienkiewicz.czest.pl
Al. NMP 56, 42-217 Częstochowa

        Na zaproszenie wystosowane przez Akademię Jana Długosza, uczniowie naszej szkoły z klas 1b i 1f pod opieką nauczycieli historii p. Anny Drabik i p. Olgi Witczak uczestniczyli w Konferencji „Z dziejów Kresów Wschodnich. Lwów”,  podczas której wysłuchali z uwagą kilku ciekawych wykładów. Poszerzyli swoją wiedzę historyczną o ciekawostki z życia i działalności genialnego polskiego matematyka Stefana Banacha, obejrzeli na starych fotografiach międzywojenny Lwów, a obok lwowskiej szkoły matematycznej poznali też lwowską szkołę historyczną.

       Konferencji towarzyszyła wystawa pt.: „Historia Pomnika Orląt Lwowskich w Częstochowie”, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wykłady wygłosili m.in. prof. dr hab. Jurij Povstenko , dr hab. Anna Wypych-Gawrońska rektor AJD oraz dr hab., prof. AJD Beata Urbanowicz, a swoją obecnością uświetnili konferencję przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego Stanisław Gmitruk a także w-ce Prezydent Miasta Częstochowy Ryszard Stefaniak.

          Konferencja została zadedykowana „Ojczyźnie. Na Urodziny” i tym samym nasza szkoła, przez skromne uczestnictwo, wpisała się w inaugurację obchodów 100 –nej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości!!

Srebrna szkoła

Kontakt

Adres:
Al. Najświętszej Maryi
Panny 56
42-217 Częstochowa

tel: 34 324 16 14;
fax: 34 324 55 48
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dziennik Elektroniczny

Stacja pogody

Raspberry Pi
Weather Station

e-Learning

SieniuTV

Logo SieniuTV

Zmiany w edukacji

Jakość powietrza

IVLOAirQuality III Aleja NMP #Częstochowa średnie dobowe stężenia pyłów: #PM2.5: 145.98µg 584.0% #PM10: 88.95µg 178.0% https://t.co/zluupMICZA
IVLOAirQuality III Aleja NMP #Częstochowa średnie (3h) stężenia pyłów: #PM2.5: 189.76µg 759.0% #PM10: 18.41µg 37.0% https://t.co/zluupMICZA