34 324 16 14
sekretariat@sienkiewicz.czest.pl
Al. NMP 56, 42-217 Częstochowa

PO WER

 

 

 

 

Erasmus +

Erasmus plus 2019

Szukaj

Rada rodziców

Dzwonki

Lekcja

Nr Od Do
0 740 825
1 830 915
2 925 1010
3 1020 1105
4 1125 1210
5 1220 1305
6 1315 1400
7 1415 1500
8 1505 1550
9 1555 1640

Zespół PPP-P

BIP

     Sobotnie popołudnie i wieczór uczniowie naszego liceum (m.in. z klasy 2g) spędzili na pogłębianiu własnych zainteresowań z zakresu informatyki. Ci, z nich, którzy interesują się robotyką i mechatroniką udali się do Gliwic, gdzie Politechnika Śląska zorganiozwała Arudino Day 2015.

    Arduino Day jest cykliczną imprezą mającą na celu promowania otwartej platformy służącej nauce programowania mikrokontrolerów z rodziny Atmel ATmega. Wydarzenie zostało podzielone na dwie części. Pierwszą, w której uczestnicy mieli okazję wysłuchać cyklu wykładów promujących Arduino oraz wspierające je projekty Open Hardware. Wykłady dotyczyły m.in. wykorzystania Arduino w robotyce amatorskiej oraz projektów Internet of Things (IoT). Jeden z wykładów prowadził autor największego polskiego kanału YouTube poświęconego elektronice amatorskiej - ElektroPrzewodnik. W trakcie kolejnego wykładu nasi uczniowie poznali możliwośći Lego MindStorms, wykorzystywanego do tworzenia prostych robotów oraz porównali jego możliwości z platformami budowanymi przy wykorzystaniu Arduino. Mieli również okazję obejrzeć skonstruowane na uczelni roboty typu line follower i kategorii Mini Sumo.

    Warto podkreślić iż tego typu roboty będą mieli okazję oprogramować samodzielnie w trakcie zajęć z informatyki w naszym liceum.

     Po zakończeniu części wykładowej wszyscy znajdujący się na sali mieli szansę spróbować swoich sił w konkursie dotyczącym wiedzy o Arduino. Wśród możliwych do wygrania nagród znajdowały się Starter Kity czyli skompletowane zestawy pozwalające szybko rozpocząć zabawę z Arduino.

     Druga część wydarzenia polegała na udziale w zajęciach laboratoryjnych w trakcie uczestnicy samodzielnie budowali prosty układ elektroniczny sterujący diodami elektroluminescencyjnymi LED i korzystając z języka Processing tworzyli program sterujący jego pracą. Część laboratoryjna zakończyła się dopiero po 21!

     Udział w tego typu wydarzeniach pozwala młodzieży na wykroczenie poza ramy zajęć lekcyjnych oraz przekonanie się, że informatyka jest poteżną i różnorodną dziedziną nauki, w której każdy może odnaleźć coś intersującego dla siebie.

    Wszystkich uczniów naszego liceum zachęcamy do udziału w podobonych imprezach i dzielenia się wiedzą o nich wśród Sienkiewiczaków. Natomiast jeśli ktoś nie mógł uczestniczyć w ArduinoDay, a chciałby poczuć klimat wydarzenia, zachęcamy do obejrzenia pełnej czterogodzinnej realacji publikowanej w serwisie YouTube.

Złota szkoła

Złota szkoła 2020

Doradztwo zawodowe

Kontakt

Adres:
Al. Najświętszej Maryi
Panny 56
42-217 Częstochowa

tel: 34 324 16 14;
fax: 34 324 55 48
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dziennik Elektroniczny

Stacja pogody

Raspberry Pi
Weather Station

e-Learning

https://moodle.sienkiewicz.czest.pl

SieniuTV

Logo SieniuTV

Zmiany w edukacji