34 324 16 14
sekretariat@sienkiewicz.czest.pl
Al. NMP 56, 42-217 Częstochowa

PO WER

 

 

 

 

Erasmus +

Erasmus plus 2019

Szukaj

Rada rodziców

Dzwonki

Lekcja

Nr Od Do
0 740 825
1 830 915
2 925 1010
3 1020 1105
4 1125 1210
5 1220 1305
6 1315 1400
7 1415 1500
8 1505 1550
9 1555 1640

Zespół PPP-P

BIP

25.04.2017 roku odbył się w naszej szkole II Przegląd Piosenki Angielskiej. Wzięli w nim udział gimnazjaliści z Częstochowy i okolic. Uczestnicy oceniani byli przez 7-osobowe jury, w skład którego weszli nauczyciele IV LO - p. Izabella Lasota, p. Agnieszka Sokołowska, p. Mariusz Dobosz oraz czwórka uczniów naszej szkoły – Ewelina Jarkiewicz i Wiktoria Kachniarz z kl. IIc oraz Janek Dominik i Szymon Matyja z kl. Ih.

Wysoko poprzeczkę podniosły uczennice Olga Kościelniak z Gimnazjum nr 12 im. Jana Matejki w Częstochowie, podopieczna pani Justyny Szymczyk i Michalina Wypych z Gimnazjum nr 3 im. Armii Krajowej, podopieczna pana Pawła Sołtysika. Obie uczennice zaśpiewały piosenkę Alicji Keys 'If I ain't got you' i jednogłośnie zdobyły ex aequo I miejsce. 

II miejsce Jury Konkursu przyznało Natalii Skuzie (Gimnazjum nr 12, opiekun – p. Justyna Szymczyk), za piosenkę Rihanny 'Stay'. III miejsce otrzymała Victoria Kozik (Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza, opiekun - p. Michalczyk) za piosenkę Beyonce 'Ave Maria'. Jury przyznało także dwa wyróżnienia dla Jakuba Kołka (Gimnazjum im. K.K. Baczyńskiego w Poczesnej) i Jakuba Morawca (Zespół Szkół im. H. Sienkiewicza w Konopiskach). Wszystkim wykonawcom serdecznie dziękujemy za udział w Przeglądzie i życzymy dalszych sukcesów. 

Poza konkursem publiczność miała również możliwość podziwiać na scenie Jonasza Mirka w repertuarze Michaela Jacksona i zespół 'Black Pearls' w składzie: Szymon Bogus -  kl.1c, Bogumił Chazy  - kl.1c, Michał Witkowski - kl. Ia (cała trójka z IV LO) oraz Maciej Siwek ze Szkoły Muzycznej. Oba występy spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem. Serdecznie dziękujemy. 

Dziękujemy również wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy zaangażowali się w pomoc przy organizacji konkursu, a w szczególności klasom Ih, Ic i IIc. Prowadzenie konkursu – Ania Porada i Łukasz Syguła (kl. Ic), przygotowanie dekoracji – Julia Kowalska, Natalia Pupel, Gabrysia Jacewicz i Marta Ławniczek (kl. Ih), pyszne ciasta - Madzia Śliwakowska (kl. Ih), przygotowanie poczęsunku dla naszych gości - Kornelia Bilska, Michał Bryzik, Ola Filipowicz, Laura Olczyk i Maja Wojtak (kl. Ih), obsługa techniczna - Bartek Meller (kl IIc) i Bartek Dura (kl. IIg). 

Z przyjemnością przypominamy również, że zdobywca 1. Miejsca w PPA w roku 2016 – Maciej Partyka występował później w programie TV ‘Mam talent’ przebojem wchodząc do półfinału. „Złoty przycisk” nacisnęła dla niego Małgorzata Foremniak zachwycona wykonaniem piosenki „The Book of Love” Petera Gabriela, którą Maciek zaśpiewał także w naszym konkursie.

Nie czekaj – drzwi do kariery stoją przed Tobą otworem J

Do zobaczenia za rok:) 

Organizatorki konkursu 

Izabella Lasota

Agnieszka Sokołowska

 

Złota szkoła

Złota szkoła 2020

Doradztwo zawodowe

Kontakt

Adres:
Al. Najświętszej Maryi
Panny 56
42-217 Częstochowa

tel: 34 324 16 14;
fax: 34 324 55 48
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dziennik Elektroniczny

Stacja pogody

Raspberry Pi
Weather Station

e-Learning

https://moodle.sienkiewicz.czest.pl

SieniuTV

Logo SieniuTV

Zmiany w edukacji