34 324 16 14
sekretariat@sienkiewicz.czest.pl
Al. NMP 56, 42-217 Częstochowa

PO WER

 

 

 

 

Erasmus +

Erasmus plus 2019

Erasmus+ Sporting Participation Across Communities in Europe (SPACE)

Ekoczynni

Ekoczynni

Szukaj

Rada rodziców

Dzwonki

Lekcja

Nr Od Do
0 740 825
1 830 915
2 925 1010
3 1020 1105
4 1125 1210
5 1220 1305
6 1315 1400
7 1415 1500
8 1505 1550
9 1555 1640

Zespół PPP-P

BIP

   21.11.2019 r. młodzież naszego liceum wzięła udział w spotkaniu poetycko-muzycznym zorganizowanym przez Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną R. O. D. N. " WOM". Wydarzenie było o tyle nietypowe, że w przygotowania włączyły się trzy częstochowskie licea: IV Liceum Ogólnokształcące  im. H. Sienkiewicza, I Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego oraz VIII Liceum Ogólnokształcące Samorządowe. Celem spotkania było zaprezentowanie wybranych utworów poetyckich dwóch wspaniałych poetek - Wisławy Szymborskiej i Ludmiły Marjańskiej. Seminarium zostało uświetnione wystąpieniem pani dr Iwony Skrzypczyk-Gałkowskiej - autorki książki "Podobne, a tak różne życie...Korespondencja Ludmiły Marjańskiej i Wisławy Szymborskiej 1954- 2003". Relacja: Edyta Chodorowska

   Uczniowie naszego liceum do środowego wystąpienia przygotowywali się od pierwszych dni października. Martyna Szczerba i Wiktoria Piotrowska z kl. 2b opracowały niezwykle ciekawą prezentację multimedialną, która ukazywała wątki z życia W. Szymborskiej. Pokaz - chociaż na bardzo wysokim poziomie - stał się jedynie tłem dla wspaniałych umiejętności oratorskich uczennic - Pauliny Serwiak-2b oraz Hanny Kotowskiej - 1h - które prezentowały życiorys noblistki. Z kolei Miłosz Kuter - 3b oraz Klaudia Purgal - 1h zaprezentowali swoje ogromne umiejętności recytatorskie. Wystąpienie Sienkiewiczaków zakończyła Julia Walaszczyk - 2b, która kolejny raz udowodniła swój talent wokalny, śpiewając utwór "Kot w pustym mieszkaniu". 
   Muzycznym uzupełnieniem seminarium stał się koncert p. Sylwestra Domańskiego - wokalisty zespołu Fabryka z Gdańska. Artysta zaprezentował piosenki z repertuaru Kory, zespołu Kombi, Violetty Villas, Krystyny Prońko oraz własne kompozycje inspirowane twórczością K. K. Baczyńskiego.
   Spotkanie zakończyło się późnym popołudniem, gdy jak w piosence Maanamu, na zewnątrz "ulice mgłami spowite" , ale opłacało się poświęcić ten czas. Sienkiewiczacy wysłuchali wielu ciepłych słów na swój temat i wielu pochwał.
   Należy wspomnieć także o widowni, bowiem uczniowie klasy 2b i 1h tego wieczoru wsparli debiutujących na dużej scenie kolegów, a nawet przyłączyli się do wspólnego śpiewania z pozostałymi gośćmi, wspierając wokalistę Fabryki.
   Wspólny projekt młodzieży z trzech częstochowskich liceów stał się - jak zapewniali pracownicy WOM-u - początkiem cyklicznych, jesiennych spotkań.
   Na koniec wszyscy uczestnicy wzięli udział w quizie. Nagrodę stanowiła książka dr I. Skrzypczyk-Gałkowskiej " Podobne a tak różne..." z dedykacją. Szczęście w grze dopisało Darii Kuśmierz z kl. 1h.

1. Podziękowanie dla IV L.O

2. Podziękowanie dla Edyty Chodorowskiej

3. Podziękowanie dla Wiktorii Piotrowskiej

4. Podziękowanie dla Darii Kuśmierz

5. Podziękowanie dla Hanny Kotowskiej

6. Podziękowanie dla Julii Walaszczyk

7. Podziękowanie dla Klaudii Purgal

8. Podziękowanie dla Miłosza Kutera

9. Podziękowanie dla Martyny Szczerby

10. Podziękowanie dla Pauliny Serwiak

11. Okładka książki "Podobne, a tak różne życie"

12. Dedykacja dla Darii Kuśmierz


   Wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w inaugurację "Jesiennego spotkania..." składamy podziękowania. Mamy nadzieję, że stanie się ono inspiracją do odkrywania w sobie nowych umiejętności i talentów.

Relacja: Edyta Chodorowska

Złota szkoła

Złota szkoła 2020

Doradztwo zawodowe

Kontakt

Adres:
Al. Najświętszej Maryi
Panny 56
42-217 Częstochowa

tel: 34 324 16 14;
fax: 34 324 55 48
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dziennik Elektroniczny

Stacja pogody

Raspberry Pi
Weather Station

e-Learning

https://moodle.sienkiewicz.czest.pl

SieniuTV

Logo SieniuTV

Zmiany w edukacji