34 324 16 14
sekretariat@sienkiewicz.czest.pl
Al. NMP 56, 42-217 Częstochowa

„Nulla dies sine linea”

     Miło nam poinformować o literackim osiągnięciu Marty Ławniczek z klasy 2h. W konkursie z facebooka pod hasłem: „Pisarze Amatorzy” Uczennica została nagrodzona wyróżnieniem za opowiadanie pt. „Obiecuję Ci”. Zgodnie z wymaganiami Marta zawarła w tekście słowa kluczowe: słomiany, wykwintny, aksamitny, dżdżysty, krwawy, smok, martwa.
     „Dlaczego akurat I wojna światowa? – mówi o swej pracy Autorka. – Kiedy zobaczyłam, że jednym z obowiązkowych słów jest „SMOK”, wiedziałam, że to nie będzie zwykłe opowiadanie o smoku, księżniczce i zamku. Chciałam czegoś bardziej oryginalnego. Pomysłów było kilka, ale wygrał ten i mam wrażenie, że był to dobry wybór”.
     Opowiadanie jest wzruszające i ciekawe – trzyma w niepewności do samego końca, dlatego tym bardziej zachęcamy do jego przeczytania. To kolejna udana proza i zarazem kolejna nagroda literacka naszej Uczennicy. Marta zdobyła już wyróżnienie w ubiegłorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Literackie Wspomnienie „Listopadowa melancholia” i pierwsze miejsce w tegorocznym Powiatowym Konkursie im. Ludmiły Marjańskiej. Dodajmy, iż Marta sama „wytropiła” konkurs na facebooku i przeznaczyła na pracę twórczą część wakacji, gdyż konkurs trwał od połowy czerwca do końca sierpnia.
     Cieszymy się z osiągnięć Marty Ławniczek i życzymy Jej dalszych inspiracji pisarskich, by mogła Ona rozwijać z powodzeniem swoją sztukę słowa.

Marta Ławniczek - "Obiecuję Ci"

Srebrna szkoła

Kontakt

Adres:
Al. Najświętszej Maryi
Panny 56
42-217 Częstochowa

tel: 34 324 16 14;
fax: 34 324 55 48
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dziennik Elektroniczny

Stacja pogody

Raspberry Pi
Weather Station

e-Learning

SieniuTV

Logo SieniuTV

Zmiany w edukacji

Jakość powietrza

IVLOAirQuality III Aleja NMP #Częstochowa średnie dobowe stężenia pyłów: #PM2.5: 145.98µg 584.0% #PM10: 88.95µg 178.0% https://t.co/zluupMICZA
IVLOAirQuality III Aleja NMP #Częstochowa średnie (3h) stężenia pyłów: #PM2.5: 189.76µg 759.0% #PM10: 18.41µg 37.0% https://t.co/zluupMICZA