34 324 16 14
sekretariat@sienkiewicz.czest.pl
Al. NMP 56, 42-217 Częstochowa

     Drużyna "PCz Rover Team" z Jankiem Wielgusem z IIg znalazła się kolejny raz na podium najważniejszych zawodów łazików marsjańskich University Rover Challenge. W ubiegłym roku ekipa z Częstochowy ukończyła zawody na III miejscu, tegoroczne to jeszcze większy sukces - I miejsce z bardzo dużą przewagą nad kolejnymi uczestnikami.

     Dla nas ważne  jest to, że wśród zwycięzców znajduje się Sienkiewiczak - Janek Wielgus z klasy IIg (matematyka-fizyka-informatyka). Janek specjalizuje się w programowaniu mikrokontrolerów i zaawansowanych algorytmach używanych w robotyce i automatyce. Jednym z jego narzędzi są mikrokontrolery ATMega, z którymi uczniowie Sienkiewicza pracują na zajęciach. Umiejętności Janka wykraczają daleko poza program liceum.

    W zawodach startowało 90 ekip, spośród których 36 zostało zakwalifikowanych do udziału w finale, zrealizowanym na pustyni w Utah USA. Finał podzielony był na 5 oddzielnie punktowanych zadań. Drużyna z Częstochowy w większości z nich znacznie wyprzedziła konkurentów.

Jesteśmy dumni z osiągnięć naszego ucznia, serdecznie jemu oraz kolegom gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów!