tel. 34 324-16-14, 34 324-55-48

Al. NMP 56, 42-217 Częstochowa

PO WER

 

 

 

 

Erasmus +

Erasmus plus 2019

Erasmus+ Sporting Participation Across Communities in Europe (SPACE)

DKMS

DKMS

UJD

SUM

Śląski Uniwersytet Medyczny

Szukaj

Rada rodziców

Dzwonki

Lekcja

Nr Od Do
0 740 825
1 830 915
2 925 1010
3 1020 1105
4 1125 1210
5 1220 1305
6 1315 1400
7 1410 1455
8 1500 1545
9 1550 1635
10 1640 1725

Zespół PPP-P

BIP

Mając ogromną nadzieję, że do zamknięcia schroniska dla zwięrząt w Jamrozowiźnie koło Częstochowy nie dojdzie, wspieramy Wolontariuszy w poszukiwaniu domów stałych i tymczasowych dla podopiecznych ze schroniska. Może ktoś z Was chciałby przygarnąć psiaka?

Gdyby ktoś z Was zechciał wesprzeć Wolontariuszy słowem lub finansowo, poniżej znajdziecie również linki do petycji o cofnięcie decyzji o likwidacji i do zbiórki na ratowanie zwierząt, którym nie uda się znaleźć domów w tak krótkim czasie.


Schronisko dla bezdomnych zwierząt


Link do zbiórki: https://www.ratujemyzwierzaki.pl

Link do petycji: https://www.petycjeonline.com

Mimo głosów protestu, decyzja o wywozie zwierząt do innego schroniska zapadła. Zabrakło serca i dobrej woli radnych oraz wójta gminy Kłomnice. Zapewniano nas, że zwierzaki w schronisku pozostaną.  Tymczasem nasze psy będą  wywiezione bez możliwości powrotu do jednej z "mordowni". Nasze zwierzaki mają być umieszczone w SCHRONISKU BEZ WOLONTARIATU ! BEZ WYBIEGÓW !!! BEZ MOŻLIWOŚCI WYCHODZENIA NA SPACERY! Podejrzewamy, ze psom agresywnym i schorowanym grozi eutanazja!

Na adopcję wciąż czeka niemal 30 psów. Wolontariusze mówią wprost! Przeniesienie tych zwierząt do innych schronisk spowoduje regres wielomosięcznego procesu socjalizacji i zaprzepaści ich szanse na adopcję. Zwierzęta będą pozbawione diagnostyki, spacjalistycznego leczenia i operacji, które od lat opłacamy.

Aktywnie działamy, by stworzyć trafiającym do schroniska zwierzętom szczęśliwe miejsce i namiastkę prawdziwego domu, co jest niezwykle ważne szczególnie dla tych niechcianych, które zostaną w tutejszych kojcach aż do końca swoich dni. Przez wszystkie lata dbaliśmy o to, by schronisko mogło się rozwijać.  Wspólnymi siłami budowaliśmy wybiegi dla psów, z których wszyscy chętnie korzystamy ucząc i socjalizując psiaki.  Ostatnio, dzięki wolontariuszom ,Fundacji " Psia Duszka" a przede wszystkim darczyńcom, którym nieobojętny jest los czworonogów, psiaki dostały nowe budy.  

Wszystkie  obietnice, że schronisko nie zostanie zlikwidowane okazały się  wielkim kłamstwem, bo podjęto już  działania zmierzające do wywiezienia naszych psów w niewiadomym kierunku. Dzieje się to kosztem zwierząt, które jak zwykle ucierpią najbardziej. ZOSTALIŚMY OSZUKANI!!! Psy mają  trafić do " mordowni"!!!!! - do najtańszego, a tym samym najgorszego schroniska, ponieważ Wójt kieruje się tylko korzyściami finansowymi, zupełnie nie zależy mu na losie zwierząt i warunkach, w jakich będą przebywać. Kto śledzi losy naszego schroniska wie, że to nie pierwsza sytuacja, gdzie  wójt i Radni Gminy Kłomnice nie przejmują się bezdomnym zwierzętami.  Włodarze Gminy nie mieli woli ani chęci współpracy Gminy z OTOZ , który proponował długoletnią pomoc, tak aby  była możliwość inwestowania, pozyskiwania sponsorów, a co za tym idzie realna szansa utrzymania schroniska.   Targają nami emocje i mamy coraz mniej sił, bo ileż można? Przecież to niewinne stworzenia, które zostały skrzywdzone przez nas - ludzi. Tam gdzie mają trafić,  część z nich zapewne nie przeżyje!!!!

Nie pozostaje nam nic innego jak kolejny apel do Władz!

 Apelujemy o niezwłoczne podjęcie działań w celu zapewnienia naszym bezdomniakom opieki na kolejne lata i niewywożenie ich do innych schronisk!

Was prosimy o udostępnianie tego postu i apelowanie bezpośrednio do ludzi, którzy władają Gminą Kłomnice. W końcu powinni słuchać  głosu mieszkańców, którzy ich wybrali. Być może jeśli zasypiemy ich wiadomościami, pismami, telefonami, uda nam się uratować nasze zwierzaki. Nie wyobrażamy sobie, by te niewinne istoty zostały od nas zabrane. One już tak wiele wycierpiały. Nie chcemy nawet myśleć co może się z nimi stać. Zawsze mogliśmy na Was liczyć i już nie raz wspólnie udało nam się ratować zwierzaki. Mocno wierzymy, że i tym razem tak będzie. Prosimy Was też o pomoc w szukaniu dla naszych psów domów. Tylko tak uratujemy ich od najgorszego!!!

Gmina nie pozbędzie się bezdomnych zwierząt . Będzie musiała płacić za ich odławianie, wywożenie do innego schroniska, utrzymanie i leczenie a także budowę przechowalni.            

Schronisko jest prowadzone i wspierane przez wiele serc, które nie wyobrażają sobie życia bez tego miejsca. Mówimy zatem kategoryczne NIE  dla likwidacji schroniska  w Jamrozowiźnie. 

Zwierzęta nie są zabawkami, by przerzucać je z kąta w kąt!

 Wystarczająco przeszły już w życiu, by odbierać im kolejny dom! Prosimy zatem wszystkich, którym los bezdomniaków nie jest obojętny, o podpisanie petycji i wspólną walkę o dalsze istnienie schroniska.

Miłośnicy zwierząt.

Złota szkoła

Złota szkoła 2020

Doradztwo zawodowe

Bezpieczna szkoła +

Centrum Informacji Zawodowej

Perspektywy 3d

Klasyfikacja zawodów i specjalności

Wybierz Studia

Młode Głowy

Media społecznościowe

IV LO na Facebook'u

IV LO na Instagramie

Kontakt

Adres:
Al. Najświętszej Maryi
Panny 56
42-217 Częstochowa

tel: 34 324-16-14, 34 324-55-48
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dziennik Elektroniczny

Stacja pogody

Raspberry Pi
Weather Station

e-Learning

https://moodle.sienkiewicz.czest.pl

SieniuTV

Logo SieniuTV

Zmiany w edukacji